Dlaczego warto używać jednorazowego pokrowca na sedes?

Podstawowe zalety wynikające z zastosowania produktu, takiego jak pokrowiec na deskę sedesową, dotyczą standardów higieny osobistej. Nawet gdy wybrana toaleta jest na bieżąco sprzątana i wygląda na ogólnie czystą, ryzykiem jest powszechność dostępu do węzła. Korzystają z niego różne osoby, które wcale nie muszą przestrzegać podobnych priorytetów związanych z czystością. Stąd pokrowiec na klapę WC będzie jednym ze słusznych rozwiązań ochronnych. Zaletą tego produktu jest jednorazowy zakup i pewność dodatkowego komfortu. Mając taki dodatek, użytkownik eliminuje także kontakt z zimną lub twardą deską. W przeciwieństwie do jednorazowych nakładek pokrowiec na klapę sedesu nie jest raczej wykonany z papieru. W tym przypadku wykorzystuje się sploty specjalnych włóknin, dające oczekiwaną miękkość oraz wygodę. Zastosowane surowce są również w pełni biodegradowalne, co oznacza wymierne korzyści dla środowiska naturalnego. Odpływ muszli także nie zostanie zapchany przez ten element higieniczny.

Jednorazowy pokrowiec na sedes przyjazny dla strefy intymnej

Zakup i późniejsze wykorzystanie wyrobu, jakim jest pokrowiec na sedes, daje gwarancję ochrony przed: zaczerwienieniem, podrażnieniem czy pieczeniem. Taki efekt bierze się również z pełnego bezpieczeństwa dla delikatnej skóry w okolicach intymnych. Prezentowany produkt nie przepuszcza wody. Daje to komfort związany z tym, iż użytkownik nie odczuje mokrej lub dopiero co przetartej deski klozetowej. Pokrowiec na WC bywa często produkowany z delikatnej, lecz trwałej bibuły. Należy pamiętać, że gwarancją optymalnego pH dla sfery intymnej jest też zakup z wiarygodnego źródła. Potwierdzeniem jakości takiego produktu może być chociażby atest PZH. Potencjalny klient nie jest przecież w stanie sprawdzić rzeczywistego wpływu na skórę w tych okolicach – oczywiście, o ile wcześniej nie miał kontaktu z danym wyrobem. Pierwsze użycie pokrowca będzie weryfikacją jego praktycznych zalet. Klientami są też podmioty odpowiedzialne za stan publicznych toalet. W ich przypadku alternatywą bywają dozowniki albo podkłady papierowe.

Kiedy warto mieć ze sobą jednorazową nakładkę na sedes?

Istnieją konkretne okoliczności, w których zasadne jest zabranie ze sobą podobnego zabezpieczenia. Pokrowce na deskę sedesową przydadzą się przede wszystkim podczas:

  • długiej podróży samochodem lub transportem zbiorowym,
  • wielogodzinnej wizyty w dużym mieście,
  • korzystania z toalety w szkole czy miejscu pracy,
  • wyjazdów z dziećmi lub osobami mającymi kłopot z poruszaniem.

Są to tylko przykładowe sytuacje uzasadniające zakup i wykorzystanie takiego produktu. Pokrowiec na toaletę jest przydatny również dzieciom przy przechodzeniu z nocnikowania na tradycyjną toaletę. Siedząc na desce, czuje się wówczas stabilniej. Zaletą będzie też dodatkowa higiena, eliminująca ryzyko przypadkowego zabrudzenia przez malucha. Zasadniczo warto mieć ze sobą nakładkę lub pokrowiec wszędzie tam, gdzie z szaletu korzysta potencjalnie duża liczba osób. Przydadzą się więc schowane w małej przegrodzie torebki czy plecaka. Potrzeba fizjologiczna potrafi bowiem zaskoczyć w najmniej spodziewanej sytuacji.


Share this post: 

Bądź pierwszym komentującym “Dlaczego warto używać jednorazowego pokrowca na sedes?”