Czy jednorazowa nakładka na sedes działa?

Proste i praktyczne artykuły higieniczne to na przykład nakładka na deskę sedesową. Z uwagi na fakt, iż ma jednorazowe zastosowanie, niektórzy klienci kwestionują jej skuteczność. Tymczasem nakładka na WC jest barierą dla bakterii i wirusów nagromadzonych na desce klozetowej. Takie wyroby są najczęściej dostępne w zestawach po kilka lub kilkanaście sztuk. Z łatwością można je zmieścić w: torebce, plecaku czy aktówce. Odpowiedź na postawione pytanie jest zatem twierdząca – nakładka na sedes jednorazowa działa. Trzeba tylko ją rozłożyć, dopasowując do danej deski. Nie będzie z tym problemów, ponieważ w środku widać charakterystyczne wycięcie do odpływu nieczystości. Po skończonym wypróżnianiu wystarczy delikatnie wsunąć ją do muszli. Cienka warstwa papieru powoduje, że z pewnością nie dojdzie do zapchania. Trzeba podkreślić, że nakładka rozłoży się szybciej niż papier toaletowy.

Jednorazowa nakładka na sedes – higiena w publicznej toalecie

Każdorazowe korzystanie z szaletów publicznych, niezależnie od okoliczności, powinno uwzględniać podstawy higieny. Zapewni je nakładka na sedes, która bardzo często dostępna jest w specjalnych dozownikach. Takie wyposażenie można zauważyć w niektórych centrach handlowych lub innych punktach użyteczności publicznej. Oprócz korzyści związanych z czystością ma ono walor ekonomiczny. Osoby korzystające z tych szaletów nie używają bowiem papieru toaletowego do osłony na desce lub jej wstępnego przetarcia. Służy temu właśnie nakładka na ubikację, której można użyć bezpośrednio na miejscu. W efekcie nie trzeba nosić ze sobą saszetek, co z pewnością upraszcza bezpieczne wejście do takiej toalety. Część osób jako zastępstwo kładzie zwykły papier, jednak ma to wiele minusów. Po pierwsze, należy rwać go na krótkie kawałki. Po drugie, może łatwo zsunąć się z deski. Po trzecie, jest to dość niewygodne. Zdecydowanie lepsza będzie nakładka na sedes

Jak korzystać z jednorazowej nakładki na sedes?

Zasadę użytkowania produktu, jakim jest higieniczna nakładka sedesowa, wyróżnia łatwość korzystania. Wystarczy po prostu: wyjąć ją z pudełka czy saszetki, rozłożyć w dokładnym obrębie deski, a potem spłukać wraz z nieczystościami. Rozmiary do zmniejszonych muszli są też przeznaczone dla najmłodszych. Szczególnie wrażliwa skóra dzieci mogłaby być podatna na podrażnienie albo co gorsza – zakażenie. Jest też grupa osób przyjmujących pozycję bezkontaktową. W tym przypadku wypróżnienie odbywa się poprzez kucanie bezpośrednio nad deską. Nie wszyscy mogą jednak korzystać z powyższej metody. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych oraz niepełnosprawnych. W ich sytuacji niezbędnikiem będzie właśnie jednorazowa nakładka na toaletę. Producenci sprzętu medycznego dla ciężko chorych pacjentów oferują specjalne balkoniki z już wbudowaną deską. W rezultacie dysfunkcje ruchu nie są przeszkodą w korzystaniu z publicznych szaletów. 

Jednorazowa nakładka na sedes z ekologicznych materiałów

Jedna z głównych korzyści zastosowania takich wyrobów, jak higieniczne nakładki na deskę sedesową, to szybka biodegradowalność. Ma na nią wpływ wykorzystanie naturalnych i delikatnych surowców, z których powstaje ten produkt. Nakładki na sedes są wykonane przede wszystkim z papieru pochodzącego z recyklingu, jednak niektórzy wytwórcy stosują także cienkie oraz wytrzymałe tworzywa podobne do tej struktury. Takie materiały jeszcze przed spłukaniem w muszli rozpuszczają się w ciągu zaledwie kilku sekund. Jednorazowe nakładki na sedes to także wersje dla dzieci uczęszczających do przedszkoli. Mniejsze osłony można wykorzystać do nocników, które są na stanie danej placówki. W taki sposób maluchy mogą bezpiecznie przyzwyczajać się do toalety.


Share this post: 

Bądź pierwszym komentującym “Czy jednorazowa nakładka na sedes działa?”